Hakkımızda

Herkesin merak ettiği şey hangi cemaatten olduğumuzdur heralde. Ben şahsen site yöneticisi olarak (grubun değil) bizlerin sadece Müslümanlar olarak adlandırılmasını isterim. Hiçbir gurubun veya cemaatin reklamını yapmak için açmadık bu sayfayı. Yalnızca Allah'ın insanlığa gönderdiği dini anlama ve anlatma gayretidir bizimkisi. Sakın yanlış anlaşılmasın; "Rabbimizin dinini bir de bizlerden dinleyin" demiyoruz, asla! Rabbimiz kendi dinini pek güzel bir şekilde anlatmaktadır. İnsanları Rabbimizin vahyini dinlemeye, yalnızca O'na kul olmaya davet ediyoruz. Kendimiz de elbet bu davetten nasiplenmeye çalışanlardanız.

Araf Suresi;

161- Onlara: "Bu şehirde oturun, ondan istediğiniz yerden yeyin, 'dileğimiz bağışlanmadır' deyin ve kapısından secde ederek girin, (biz de) hatalarınızı bağışlayalım. İyilik yapanların (armağanlarını) arttıracağız" denildiğinde,

162- Onlardan zulmedenler, sözü kendilerine söylenenden başka bir şeyle değiştirdiler. Biz de bunun üzerine zulmetmeleri dolayısıyla gökten 'iğrenç bir azab' indirdik.

163- Bir de onlara deniz kıyısındaki şehri(n uğradığı sonucu) sor. Hani onlar cumartesi (yasağını çiğneyerek) haddi aşmışlardı. 'Cumartesi günü iş yapma yasağına uyduklarında', balıkları onlara açıktan akın akın geliyor, 'cumartesi günü iş yapma yasağına uymadıklarında' ise, gelmiyorlardı. İşte biz, fıska sapmaları dolayısıyla onları böyle imtihan ediyorduk.

164- Onlardan bir topluluk: "Allah'ın kendilerini helak etmek veya şiddetli bir azaba uğratmak istediği bir kavme ne diye öğüt veriyorsunuz?" dediğinde "Rabbinize karşı bir özür için ve bir ihtimal sakınabilirler, diye" dediler.

165- Kendilerine hatırlatılanı unuttuklarında ise, biz de kötülükten sakındıranları kurtardık. Zulmedenleri yaptıkları fısk dolayısıyla pek zorlu bir azab ile yakaladık. 

Kendilerine inen vahyi değiştirip yanlış işler yapan bu kavmi uyaran o topluluk gibi bizler de Rabbimizin ayetlerini insanlara hatırlatma gayretindeyiz.  Tabi ben bizi böyle tanımlıyorum, belki de böyle olmamızı sitiyorum. Bu sebeple bunları yazdım. Arkadaşların da bizi nasıl tanımlayacaklarını merak ediyorum aslında. Hatta bununla ilgili herkesten bir tanım yazısı istesem güzel olur. Kim bilir içimizden bizleri nasıl görenler, nasıl hayal edenler vardır. Ya da herkes bir güzel yanını farkedecektir.
Bence en güzel sölü kişi şudur:

Fussilet
30-2. "Rabbimiz Allah'tır" deyip sonra da doğrulukta devam edenler, onları, melekler, ölümleri anında: "Korkmayınız, üzülmeyiniz, size söz verilen cennetle sevinin, biz dünya hayatında da, ahirette de size dostuz. Burada, canlarınızın çektiği, umduğunuz şeyler, bağışlayan ve acıyan Allah katından bir ziyafet olarak size sunulur" diyerek inerler. *

33. "Doğrusu ben, kendini Allah'a verenlerdenim" diyen, yararlı iş işleyen ve Allah'a çağıran kimseden daha güzel sözlü kim vardır?

1 yorum:

  1. Selamun Aleyküm Dostlar!! Bu blogun kardeşlerimize faydalı olması temennisiyle hayırlı olsun diyorum.

    YanıtlaSil